TOP 5 dôvodov prečo má váš smartphone stále vybitú batériu

0
2048
SAMSUNG CSC, smartphone batéria

Máte smartphone a preklínate jeho batériu pre strašne slabú výdrž? Neobviňujte vždy výrobcu, alebo pôvodného majiteľa za predaný šunt. Občas si treba pozametať na vlastnom piesočku, než začnete obviňovať iných. Pri celodennom hraní online hier, či logických skladačiek sa nemožno ani diviť, že vôbec mobil stíha prežiť celý poldeň strávený v práci. Pre lepšie priblíženie dôvodov vašej zúrivosti sa oplatí spomenúť niekoľko hlavných dôvodov, prečo tomu tak je a prečo je batéria vybitá takmer vždy, keď to najmenej potrebujete.

SAMSUNG CSC, smartphone batéria

Prenosy, WIFI a Bluetooth
Akékoľvek prenosy v smartphone potrebujú prijímač, čo je hardware vyžadujúci energiu. Prevádzka a udržiavanie aktívneho spojenia, či pripojiteľnosti, potrebuje energiu taktiež. Vypnutím WIFI pripojenia a Blutooth, prípadne infračerveného portu, ak ho práve nepotrebujete, sa dá získať vyššia životnosť batérie vo viditeľnej miere.

Priveľa hrania hier a používaní aplikácií
Ak nepočítame dlhé hovory, potom sú medzi najčastejšími dôvodmi vybitia batérie hry a aplikácie. Hoci sa to nezdá, hraním, aj keď občasným, sa míňa najviac z kapacity batérie. Hry a aplikácie sú v prípade mobilných telefónov jedno a to isté. Stále ide o spustiteľnú aplikáciu, ktorá zamestnáva viac než len jeden hardwarový prvok v prístroji. Stráviť celé hodiny hraním a potom sa rozčuľovať nad vybitou batériou je slovenský trend. Rovnako tak si vymlátite batériu na aplikáciách spájajúcich so sociálnymi sieťami, pracujúcimi so zvukom, alebo odkázanou na rýchlosť prístroja. Spoliehať sa na to, že si pozriete zopár krát len nejaké stránky, videá a stiahnete jednu aplikáciu bez väčšej ujmy na zdraví batérie, je tiež slepé. Na spustenie jediného videa z Youtube sa zapája hneď niekoľko hardwarových prvkov (+ zvukový hardware) a niektoré smartphony nestihnú prehrať hodinové video z Youtube celé. Počítajte totiž s tým, že v tomto prípade máte spustený prehliadač, zopár iných aplikácií, prebieha sťahovanie videa do zásobníka mobilu a hneď sa aj prehráva.

Aplikácie v pozadí
Nehráte, netelefonujete a predsa sa batéria vybila skôr, ako komukoľvek inému? Skúste nahliadnuť do toho, čo vám všetko v prístroji beží. Facebook je neustále aktívny a pripravený oznámiť prichádzajúcu správu, mnoho chatovacích programov taktiež. Nejaký antivírus, alebo scanning spraví tiež svoje, keďže neustále beží. V pozadí často bežia aj rôzne hry, ktoré sledujú jej priebeh a potom vás informujú o stave postavičky, mestečka, výsledkov a podobne. Mnoho aplikácií má notifikácie a pod. Vypnite všetko, čo nepotrebujete.

Vírus a chyby v pozadí
Jedným z ničiteľov batérie môžu byť aj vírusy, ktoré existujú v malej miere, no predsa len sú. Občas sa ako vírus zachová aj zle naprogramovaná aplikácia, môže spôsobiť problém a beží aj napriek tomu, že ju vypnete. Aplikácia, ktorá naďalej beží a vy ju nepotrebujete, je žrútom batérie. Aj z tohto dôvodu sa neodporúča príliš siahať po neznámych aplikáciách, pochybných aplikáciách vyžadujúcich prístup k vašim údajom, sociálnym sieťam a podobne. Vyhnite sa aj zdrojom aplikácií, ktoré nepokladáte za potrebné a už vôbec nie z neznámych zdrojov.

Zlá batéria
Nuž, pokiaľ ste vypli všetko, a predsa batéria zlyháva a slabne, potom môže byť chybná, prípadne už vyčerpaná. Aj tá má svoju životnosť a pri veľkých hráčoch a testéroch aplikácií sa jej životnosť znižuje ešte viac. Pokiaľ kúpite novú batériu, skúste s ňou zaobchádzať viac šetrne.