Nové autá: Kedy dať prednosť novému vozidlu pred jazdeným?

0
584

Hlavným argumentom, prečo uprednostniť jazdené vozidlo, je pokles ceny nového auta už po pár tisícoch najazdených kilometrov. Cena skutočne pôjde dolu, aj proti tomuto však dokážete úspešne bojovať – kúpte si nové auto značky, ktoré si drží svoju hodnotu: napríklad Volkswagen či ŠKODA. Pri rozhodovaní máme ale každý iné priority, preto nie je možné jednoznačne povedať, že nové autá sú lepšie ako jazdené. Ak sú pri kúpe pre vás dôležité tieto faktory, potom je pre vás nové vozidlo správnou cestou.

Nové autá a ich výhody

Jednou z najväčších výhod kúpy nového auta je záruka garantovaná predajcom, resp. samotným výrobcom. Toto plus však dokážete ešte vylepšiť – keď si priplatíte, môžete získať záruku nielen na dva, ale pokojne na štyri či päť rokov. Počas tohto obdobia máte za servis zadarmo (ak poškodenie nie je spôsobené vami) a aj vďaka tomu dokážete pomerne presne odhadnúť náklady na auto. Okrem toho sa nemusíte obávať, či sa objaví skrytá závada, ktorá prinesie nečakané výdavky. Oceníte aj to, že si sami zabiehate motor. Stačí prvých pár tisíc kilometrov jazdiť podľa odporúčaní a dokážete si optimalizovať spotrebu na vytúžené tabuľkové hodnoty.

Záleží vám na komforte a bezpečí

Svet technológií sa mení každým dňom – neustále sa objavujú novinky, ktoré zvýšia bezpečnosť na cestách, umocnia komfort z jazdy alebo vám pomôžu s parkovaním v meste. Nové autá disponujú najmodernejšími systémami, ktoré myslia na tieto požiadavky. Práve tie vám pomôžu odhaliť únavu počas nekonečnej jazdy nočnou diaľnicou či chrániť posádku, chodcov aj ostatné vozidlá pri nepredvídateľných situáciách. Nehovoriac o tom, že výrobcovia kladú veľký dôraz na to, aby nové motory boli efektívne a zároveň šetrné k prírode. Najúčinnejšie technológie teda nájdete v nových autách. 

Nové auto je iba vaše a pre vás

Načo kompromisy, keď ich nemusíte robiť? Toto jazdené auto nemá kožené sedačky, na tamtom sa mi zase nepáči farba a tento sedan nemá benzínový motor. Nové autá ponúkajú ďalšiu veľkú výhodu: nie ste limitovaní vkusom ostatných ľudí, vyberáte si presne to, čo sa páči vám. Okrem toho nemusíte riešiť život vozidla pred vami – neviažu sa k nemu žiadne spomienky, na sedačke nie je žiadna škvrna s príbehom, je to nepopísaná tabuľa. A práve vy máte tu česť, aby ste si ju premenili podľa seba. Pre niekoho môže byť auto osobným predmetom, a preto je týmto ľuďom nepríjemné voziť sa vo vozidle, ktoré predtým už niekto používal.

Ak patríte medzi ľudí, pre ktorých je toto dôležité, kúpa nového vozidla je pre vás správnou cestou. Chcete AUDI, SEAT, ŠKODU alebo ešte neviete? Pozrite si nové autá na www.araver.sk a vyberte si to najlepšie pre vás.