ÍSŤ PRI DISKOCH DO HLINÍKA ALEBO DO PLECHU?

0
194

Voľba hliníkových alebo plechových diskov závisí samozrejme vo veľkej miere od vašej osobnej preferencie, oplatí sa však pri nej zohľadniť niekoľko hlavných faktorov. Aké sú prednosti oboch typov a v čom sa od seba odlišujú?

Disky, ktoré vás nesklamú

V skratke by sa dalo povedať, že váš výber záleží od toho, či máte záujem vášho štvorkolesového fešáka vyparádiť alebo vám postačí poctivý pracant do nepohody. V prvom prípade zákazníci nedajú dopustiť na hliníkové disky, ktoré svojím elegantným dizajnom vynikajúco zapadajú do konceptu nového a moderného automobilu. Vzľadom na svoju odolnosť pred koróziou vynikajú po stránke životnosti, ich údržba nie je vôbec zložitá a vďaka ľahkému materiálu, z ktorého sú vyrobené sa podieľajú na bezpečnejšej a komfortnej jazde, pričom čiastočne s nimi ušetríte tiež v téme spotrebovaného paliva.

Na druhej strane plechové disky vynikajú v otázke ceny, keďže sú cenovo dostupnejšie než ich alternatívy produkované z hliníka a preto ich oceňujú predovšetkým majitelia starších vozidiel, ktoré sú využívané už len sporadicky. Pokiaľ chcete ušetriť, k dispozícii máte taktiež najlacnejšie pneumatiky, pri ktorých sa možno riadiť ich bezpečnostnou triedou, palivovou efektivitou prípadne úrovňou hluku, ktorá sa s nimi spája.

Viac užitočných tipov (nielen) pre kúpu diskov

Pri kúpe diskov vám odporúčame nazrieť do vášho technického preukazu, nakoľko tie isté disky nemusia rovnako sedieť pre autá všetkých modelov a značiek. Všímajte si na diskoch ich špecifikácie, ku ktorým patrí v prvom rade priemer, celkové rozmery či počet skrutiek a v prípade potreby možno zohľadniť aj objem a výkon motora daného vozidla. Závisí len od vás, či si vyberiete disky použiteľné počas letnej aj zimnej sezóny alebo špeciálne určené len pre jednu z nich, podobne ako máte v otázke pneumatík k dispozícii letné pneumatiky aj pneumatiky používané podľa zákona od polovice novembra do konca marca.