Huawei P30 Lite – až 7 dôvodov, prečo sa oplatí aj v roku 2020

0
100

Lacnejšia verzia vlajkovej lode Huawei P30 Lite bola predstavená minulý rok a okamžite sa stala trhákom. Aj tento rok patrí k najpredávanejším mobilom. V ďalších riadkoch sa dozviete, prečo je stále taký obľúbený.

Veľký displej s malým výrezom

Huawei P30 Lite má až 6,15-palcový displej s rozlíšením 2312 x 1080 pixelov. Vďaka IPS technológii ponúka presné farby s dobrým kontrastom. Výrobca uprednostnil drobný výrez v tvare kvapky. Máte tak k dispozícii takmer celú obrazovku. Našťastie, obrazovka tvorí väčšinu prednej časti zariadenia a tenký rámik ju iba dopĺňa.

Výborne sedí v ruke

Nemusíte mať starosti, že je P30 Lite priveľký. Úzka konštrukcia pôsobí nielen prémiovo, ale aj skvele sedí v ruke. Smartfón váži iba 159 gramov, takže vás neťaží ani po dlhšej dobe práce. Huawei P30 Lite sa síce nekĺže, ale radšej sa na to nespoliehajte. Odporúčame zvážiť kvalitný kryt na Huawei P30 Lite. Ochránite ho tak pred poškodením pri páde a vydrží vám dlhšie.

Nekompromisný výkon

Zariadenie poháňa 8-jadrový procesor Kirin 710 (4 x 2,2 GHz a 4 x 1,7 GHz), ktorému asistuje 4 GB RAM. Zvládnete tak aj náročnejší multitasking či najnovšie 3D hry s modernou grafikou. Huawei opäť stavil na svoju nadstavbu operačného systému EMUI 9.0.1. Ten beží na najnovšom Androide 9.0 Pie, ale očakáva sa aj jeho ďalšia podpora, takže vás neminú najnovšie funkcie.

Nová umelá inteligencia

V systéme sa nachádza unikátna technológia HiVision, ktorá využíva umelú inteligenciu. Je prepojená s fotoaparátom a na základe rozpoznávania okolia umožňuje jednoduché vyhľadávanie danej veci.

Ideálna výdrž

Batéria disponuje kapacitou 3340 mAh, vďaka ktorej vám mobil pri bežnom používaní vydrží celý deň. Môžete sledovať videá, hrať hry či písať si s priateľmi a večer zariadenie dáte nabiť. V podstate už ide o akýsi štandard, ktorý nenadchne ani neprekvapí. Veľmi užitočné je rýchle nabíjanie prostredníctvom USB-C konektora, s ktorým nabijete mobil už za 40 minút.

Ostré fotky s vernými farbami

Na zadnej strane zariadenia sa nachádzajú 3 fotoaparáty. Hlavný snímač má 48 MPx s clonou f/1.8. Dopĺňa ho 8 MPx širokouhlý fotoaparát, ktorý je veľmi užitočný najmä v interiéri s nedostatkom miesta. Posledný snímač z trojice pomáha pri zachytení hĺbky ostrosti a má len 2 MPx. Huawei P30 Lite však pri fotení automaticky skladá fotky zo všetkých troch snímačov do jednej. Výsledná fotografia je dostatočne ostrá a podľa potreby si ju môžete ešte upraviť.

Cena, cena a ešte raz cena

Huawei P30 Lite môžete mať už za 165 eur (64 GB). Viac sa ale oplatí verzia s úložiskom 128 GB, ktorá vás vyjde na 183 eur. Tento model však ponúkajú aj mnohí operátori a ak sa preň rozhodnete, dostanete ho k novému paušálu.

 

Zdroj: Bigstock.com