Dedoles a zmysel jeho existencie

0
1047

Jedna myšlienka priviedla dokopy ľudí, ktorým na životnom prostredí a hodnotách spoločnosti skutočne záleží. Dedoles je dnes už známy e-shop, ktorý si vybudoval dobré meno až v 7-tich krajinách v zahraničí. Nespútané designy a originálne outfity – jednoducho oblečenie, v ktorom sa nájde každý, je vyrábané šetrnými výrobným procesom z prírodných a udržateľných materiálov.

Dedoles sa stáva novým vzorom

Niekedy je menej naozaj viac. Honbu za ziskami, poškodzovanie druhých a prírody v hodnotách spoločnosti Dedoles nenájdete. Dedoles sa snaží o presný opak, chce byť vzorom pre ľudí a ďalšie spoločnosti, ktoré sa rozhodnú vydať po rovnakej ceste. Dedoles sa zaujíma o prírodu, spolupracuje len so značkami s podobnou filozofiou, vysádza lesy a zachraňuje včely. Spoločnosť si váži aj svojich zamestnancov. Snaží sa im poskytnúť zmysluplnú prácu, zakladá si na vzťahoch vo firme a na prijatie firemnej kultúry. V internom prieskume sa ukázalo, že atmosféra a kolektív sú na prvých priečkach dôležitosti. Aj preto má Dedoles nízku fluktuáciu zamestnancov.

· V priebehu kampane “Dedoles sadí les” bolo vysadených až 1000 stromov, na pozemok medzi Modrou a Šenkvicami môžu kedykoľvek prísť zákazníci a učiť sa o udržateľnosti, permakultúre a zúčastniť sa workshopu venujúcemu sa výrobe kozmetiky.

· Dedoles adoptoval až 2 úle, pretože si je vedomý dôležitosti včiel pre celé ľudstvo. Od včiel závisí zrod nového semena, z ktorého vyklíčia rastlina. Včely pri zbieraní svojej obživy peľu a nektáru opeľujú rastliny, čím človeku a ostatným organizmom zaisťujú výživu.

Sebarealizácia je synonymom pre pracovné prostredie v spoločnosti Dedoles

Kto si neuvedomuje, že najdôležitejšou súčasťou firmy sú zamestnanci, sa nikdy nedotkne hranice potenciálu. A Dedoles má v tomto jasno. Ak poslaniu spoločnosti neveria zamestnanci, ktorí sú s ňou v dennodenným styku, ako by mu mohli veriť zákazníci?

Každý zamestnanec má priestor na sebarealizáciu a kreativitu. Na pľaci panuje príjemná a priateľská atmosféra, ktorá zamestnanca podnecuje k lepším výkonom. Zamestnanci sú uvoľnení, vysoká miera autonómie zvyšuje aj ich zmysel pre zodpovednosť a dôveru v schopnosti manažérov. Okrem iného, ​​Dedoles kladie veľký dôraz aj na vzdelávanie, vďaka ktorému môžu zamestnanci rásť nielen osobnostne, ale aj profesionálne.

Všetci sme zodpovední

Spoločenská zodpovednosť je slovo s veľkou váhou. Sme zodpovední za našu komunitu, mesto, štát, svet. Naliehavé problémy životného prostredia sa dotýkajú nielen nás, ale aj budúcich generácií. Dedoles tu ale nie je preto, aby devastoval a pridával sa k mase firiem, ktoré súčasnú situáciu neriešia. Spoločnosť chce zachraňovať. Medzi jej ďalšie činnosti patrí vzdelávanie komunít o problémoch, ktorým dnešná doba čelí, a podpore organizácií a projektov, ktoré tieto problémy riešia.