5 tipov, ako si užiť letecký simulátor naplno

0
61
5 tipov, ako si užiť letecký simulátor naplno

Letieť lietadlom je tak bežné ako sa viesť autobusom. Čo nie je bežné, je možnosť si vyskúšať lietadlo pilotovať. Možností máte veľa od letov na skúšku až po rôzne simulácie letu. Práve letecký simulátor je príležitosť, ako si vyskúšať nielen pilotovanie, ale tiež vaše schopnosti zvládnuť extrémne situácie. Ako sa dá letecký simulátor užiť naplno?

Možnosti pilotovania lietadla

Previesť sa lietadlom rôzneho typu máte denne na dosah ruky. Agentúry sa pretekajú v tom, aby ponúkli ľuďom možnosť lietať v netradičných typoch lietadiel. Keď nechcete letieť sami, vsaďte na darčeky pre dvoch a zmeňte klasickú oslavu sviatku na netradičné lety. Vyhliadkové lety nad mestom či nad horami, možnosti výberu lietadla alebo času letu sú naozaj široké. Dokonca je možné menšie lietadlá pilotovať na skúšku pod dohľadom skúseného pilota.

Trochu odlišnou, ale nie menej zábavnou možnosťou lietania je pilotovanie simulátora. Simulátor nie je ako počítačová hra. Simulátor je totožný s kokpitom reálneho lietadla. Všetky ovládacie prvky a celé vybavenie kokpitu vám dá pocit, že ste skutočným pilotom.

Ako sa v simulátore maximálne zabaviť

Dokonalých leteckých simulátorov nie je na Slovensku veľa, takže odporúčame pátrať na internete a simuláciu si vopred rezervovať. Pre vyskúšanie simulátora nepotrebujete žiadne zručnosti, pripravte si len dobrú náladu a prípadne kameru. Maximálne sa zabavíte vďaka nasledujúcim tipom:

1. Nechajte si poradiť

Letecký simulátor je síce ako hra, ale užijete si ju jedine po krátkej inštruktáži. Nechajte si na začiatku poradiť od inštruktorov, ktorí vám poodhalia základné pravidlá pilotovanie.

2. Výber lietadla

Od inštruktora si nechajte poradiť nielen v ovládaní lietadla, ale tiež vo výbere typu. Väčšina stredísk, kde je možné letecký simulátor zažiť, disponujú rôznymi typmi lietadiel.

3. Vo dvojici to ide lepšie

Do kokpitu simulátora si môžete zobrať partnerku a pilotovať lietadlo na striedačku. Bohužiaľ spoločné pilotovanie nie je možné, ale porovnať si schopnosti bude iste zábava.

4. Výber trasy

Pred simuláciou dôkladne vyberte trasu, cez ktorú poletíte. Môže ísť o slovenské hory, mestá alebo trasy v zahraničí.

5. Skúška sily nervov

Po zvládnutí základov pilotovania odporúčame skúsiť niečo viac extrémnejšie. V simulátore je možné zvoliť poveternostné podmienky. Prelet búrkou bude iste zaujímavou skúsenosťou.