5 tipov, ako mať čisté sklo v jesennom období

0
41
5 tipov, ako mať čisté sklo v jesennom období
5 tipov, ako mať čisté sklo v jesennom období

Jeseň prináša krásne farebné lístie a zmeny počasia. Ale aj nové výzvy v podobe starostlivosti o vaše vozidlo. Sklo na aute sa môže rýchlo pokryť špinou, listami a inými nečistotami. Ako ho udržať čisté?

Čisté a nepoškodené sklo je pre bezpečnú jazdu kľúčové. Pravda, pokiaľ je poškodené, asi budete musieť navštíviť e-shop pre náhradné diely na autá. Ak je iba špinavé, tu je 5 tipov, ako ho udržať čisté aj počas jesenného obdobia.

  1. Pravidelné umývanie vozidla

Pravidelné umývanie vozidla je kľúčové pre udržanie čistého skla. Jesenné obdobie prináša dažde a lístie, ktoré môžu zanechať nečistoty na predných a zadných sklených plochách vášho vozidla. Častým umývaním odstránite nečistoty a zabezpečíte si dobrú viditeľnosť. Kvalitné auto a moto príslušenstvo na čistenie nájdete aj na internete.

Okrem umývania karosérie teda nezabudnite ani na čistenie skiel. Použite kvalitný čistič na sklo a jemnú handru. Vyberte si čistič, ktorý nezanecháva škvrny alebo rozpustené zvyšky a ktorý vytvára ochrannú vrstvu (o ktorej si povieme neskôr), aby sa znížilo priľnavé prichytávanie nečistôt na sklách.

  1. Kontrola a výmena stieračov

Pokiaľ si budete prezerať náhradné autodiely online, zaiste narazíte na stierače. Možno sa vám zídu do zálohy.

V jesennom období je dážď častým javom, a tak je dôležité mať stierače v optimálnom stave. Skontrolujte, či sú nepoškodené a čisté. Ak sú opotrebované, na rad prichádza výmena za nové.

Kvalitné stierače vám pomôžu udržať čisté sklo aj počas daždivých dní a odstránia dažďovú vodu efektívne a bez šmúh.

Zvážte aj investíciu do stieračov s ochrannou vrstvou, ktoré odstraňujú nečistoty ešte efektívnejšie. Pamätajte na pravidelnú údržbu stieračov, vrátane čistenia a odstránenia nečistôt z ich gumových častí a sledujte ich priľnavosť a to, či už nie sú poškodené.

  1. Použite ochranný prostriedok

Na trhu sú k dispozícii špeciálne prostriedky na sklo, ktoré vytvárajú ochranný film a pomáhajú vode a nečistotám odtiecť z povrchu skla. Tieto produkty môžu výrazne zlepšiť vašu viditeľnosť a uľahčiť odstránenie dažďovej vody a nečistôt.

Aplikácia ochranného prostriedku je rýchla a jednoduchá a jeho účinok môže trvať niekoľko týždňov až mesiacov, v závislosti od typu produktu. Vy tak ušetríte kopec času na čistenie skla.

  1. Odstránenie lístkov a nečistôt

Jesenné lístie môže byť krásne, ale keď sa dostane na sklo vášho auta, môže váš výhľad výrazne obmedziť. Pravidelne odstraňujte lístie a iné nečistoty z predných a zadných skiel vášho vozidla.

Na tento účel použite kefu alebo vysávač. Môžete si tiež pripraviť balenie utierok na sklo, aby ste mohli okná rýchlo a jednoducho vyčistiť aj počas ciest. No a v neposlednom rade – ak je to možné, skúste neparkovať pod stromami.

  1. Udržiavajte vnútornú čistotu

Vnútorná čistota vozidla je tiež dôležitá. Prach a nečistoty vnútri auta môžu zanechať škvrny či mastnotu na skle z vnútornej strany. Pravidelným vysávaním a čistením interiéru pomáhate minimalizovať vnútorné znečistenie, čo zase prispieva k udržaniu skla v čistote.

Zabezpečte si aj čisté podlahové koberce a sedačky, pretože prach a nečistoty z týchto častí auta sa môžu zoskupovať na skle a zhoršovať viditeľnosť.

Jesenné obdobie teda prináša svoje špecifické výzvy v starostlivosti o auto, ale s týmito tipmi budete mať lepšiu viditeľnosť, bezpečnejšiu jazdu a krajšie vozidlo. Nedovoľte, aby nečistoty a dažďová voda obmedzili vašu viditeľnosť a cez jeseň čistote vášho auta venujte o čosi viac energie. Vaše auto sa vám poďakuje.