5 najväčších výhod betónového plota

0
16
5 najväčších výhod betónového plota
5 najväčších výhod betónového plota

Betónové ploty si získavajú stále väčšiu popularitu nielen v satelitných mestečkách, ale tiež na dedinách. Oproti tradičným dreveným alebo kovovým plotom sú betónové oveľa odolnejšie a vyžadujú len minimum údržby. Výstavbou betónového oplotenia získate minimálne 5 nasledujúcich výhod.

1. Vysoká odolnosť a trvanlivosť

Jednou z najväčších výhod betónového plota je jeho mimoriadna odolnosť a trvanlivosť. Betón je tak pevný, že odolá všetkým poveternostným podmienkam, a to vrátane silného vetra alebo prívalových dažďov. Drevené ploty sú náchylné na hnitie a degradáciu vplyvom škodcov, kovové korodujú, avšak betónové ploty si po dlhé roky zachovajú štrukturálnu integritu.

2. Minimálna údržba

Betónové ploty sú prakticky bezúdržbové. Drevené ploty musíte pravidelne natierať a ošetrovať lakom, olejom a lazúrou. Podobné je to s plotmi kovovými, ktoré je tiež nutné ošetrovať ochrannými nátermi. Ploty z betónu stačí poutierať od prachu. Ak sa na plote uchytí prach a zemina, použite tlakovú hadicu. Vďaka týmto plotom z betónu skutočne ušetríte čas i peniaze.

3. Vysoká úroveň bezpečnosti a súkromia

Betónové ploty zaručia vášmu domu a pozemku bezpečnosť i súkromie. Masívna konštrukcia je odolnou bariérou brániacou neoprávnenému vstupu na váš pozemok. Nepriehľadnosť plota z betónu je tiež ochranou voči zvedavým očiam susedov. Oplotený pozemok je miestom pre ničím nerušený relax.

4. Estetická flexibilita a variabilita dizajnu

Betónové prvky v exteriéri ako sú vyvýšené betónové záhony alebo ploty je možné vyrobiť v rôznych dizajnoch. Povrchová úprava sa dá prispôsobiť vizuálnemu konceptu stavby. Moderné technológie umožňujú vytvárať betónové ploty s rôznymi textúrami a farbami, ktoré dokonale kopírujú vzhľad prírodných materiálov ako je drevo alebo kameň. Flexibilita dizajnu je zárukou, že betónový plot bude ladiť s domom postaveným v akomkoľvek štýle.

5. Izolácia od hluku a možnosti dekorovania

Betón izoluje hluk oveľa lepšie ako iné typy materiálov. Túto vlastnosť oceníte hlavne v prípade, keď bývate v hlučnej oblasti. Betónové ploty sa dajú rôzne dekorovať a využiť na vytvorenie funkčného kútika. Na stenu z betónu zaveste kvetináče alebo police, vysaďte pri plote popínavé rastliny a možnosťou je nafarbenie stien.

Betónové ploty predstavujú skutočne skvelú investíciu pre tých, ktorí hľadajú trvanlivé, bezpečné a esteticky príťažlivé riešenie pre oplotenie svojho pozemku. Ich vysoká odolnosť a minimálna údržba ich robia ideálnou voľbou pre dlhodobé riešenia ochrany pozemku.