5 dôvodov, prečo kúpiť zážitkový darček

0
111
5 dôvodov, prečo kúpiť zážitkový darček

Pamätáte si, čo ste dostali minulý rok k narodeninám? Ak išlo o materiálne dary, je veľká pravdepodobnosť, že si na darček nespomeniete. A pamätáte si, kde ste boli na dovolenke minulé leto? Zaručene áno. Viete prečo? Pretože išlo o zážitok a zážitky sa nám vryjú do pamäti navždy. Niekedy sa dokonca vryjú až pod kožu, a to v prípade, keď ide o adrenalínové zážitky. Prinášame vám 5 dôvodov, prečo sú zážitkové darčeky lepšie ako klasické.

1. Zážitok ako darček pre dvoch

Väčšinu zážitkových darčekov je možné kúpiť vo variante pre dvoch. Darčeky pre dvoch sú skvelé, pretože nielenže plnia svoj účel, ale tiež spoja dvojicu ešte pevnejšie vďaka nevšednému zážitku. Vybrať je možné z rôznych zážitkov, napríklad let balónom, bungee jumping vo dvoch alebo let rogalom.

2. Spomienky zostanú navždy

Hmotné darčeky sa časom zničia a vyhodíte ich. Spomienky zo zážitkových darčekov nikdy nevyblednú. Budete na ne spomínať roky a počas staroby si poviete, že váš život stál za to. Medzi najsilnejšie spomienky patria tie chvíle v živote, počas ktorých cítili emócie ako láska a strach. Príjemný strach z adrenalínových zážitkov dosiahnete pri zoskoku padákom alebo vám ho prinesie let stíhačkou.

3. Pocity pred na nezaplatenie

Nielen samotný zážitkový darček je nezabudnuteľný. Nikdy nezabudnete ani na pocity, ktoré ste zažívali pred realizáciou bláznivej akcie. Chvíľku sa budete tešiť, následne báť a plní očakávania nebudete vnímať negatívne veci, ktoré sa vám počas dní pred zážitkom udejú. Niekto dokonca tvrdí, že príprava na adrenalínovú akciu je lepšia ako jej prežitie.

4. Možnosť výberu alebo zmeny

Všetky darčekové zážitky sa predávajú vo forme poukazu. Nikdy neviete či náhodou neochoriete alebo sa vám do cesty pripletú problémy. Zážitkové darčeky je možné vymeniť, zmeniť dátum ich realizácie alebo darovať inému človeku. Takúto možnosť by ste nemali, keby ste kúpili materiálnu vec na mieru.

5. Ideálny darček pre pánov

Nebudeme si klamať, adrenalínové darčeky nemusia niektoré dámy potešiť. Avšak neexistuje muž, ktorý by odmietol možnosť skúsiť niečo nové, nevšedné a rizikové. Muž sa bude na zážitkový darček tešiť ako malý chlapec a nadšene o ňom rozprávať všetkým svojim kamarátom. Partnerka v jeho očiach stúpne ako človek, ktorý vie, po čom jeho srdce túži.